moi
jonkunverran kokemusta aiheesta krelli oli aika kauan huollossa kytkiksiä ei löytynyt,kohtuullisen monimutkainen pääte paljon rojua sisällä,sen kun vie huoltoon,ja sanoo ettei toimi,virta hukassa,siinä on huoltomiehelle ihmettelemistä,kun vika löyty osa ruottista oliko5e osan hinta.
vahvistimella ikää n17v tommosta voi sattua

suomeen tuodaan tunnettuja merkkejä missä samat ongelmat huoltomanuskoja ei meinaa saada varsinkaan uudempiin malleihin ja spesiaali osia mitä ei löydy suomesta,sit tulee hankalaa,
yleensä tehdas tarjoaa palvelua siellä,mutta jos takuu on mennyt ohi miten jaetaan kustannukset onko maahantuojalla minkalainen vastuu asiasta??
mutta onneksi suomesta löytyy hyviä huoltoliikkeitä jotka pystyvät korjaamaan ilman huoltomanuskoja aikaa ja tupakkia kuluu,
ter.reiska