Seuraa alla olevaa videota nähdäksesi, miten asennat sivustomme verkkosovelluksena aloitusnäytöllesi.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.



Saman havainnon tein, pitää vinyyli ostaa.A.W. Yrjänä : Eidolon (FI, 2026)
A.W. Yrjänän edellinen soololevy oli pahimmillaan aikamoista arttuwiskaria ja jätin sen suosiolla kaupan hyllylle, mutta tämä uutukainen vaikutti ensikuuntelemalla niin lupaavalta, että kävin noutamassa ceedekäisen.
katso liitettä 419564

Ei nyt kuitenkaan kannata ottaa tähän welcome to real world:iin noin jyrkkää kantaa.- Mr Mister - ilmainen. En olisi mitään maksanut
Ehkä olisi myös pitänyt avata asian ”toista puolta”. Aikoinaan kun ex:n kanssa ositusta tehtiin, levyt tulivat minulle (eli ”ostin puolet” uudestaan). Mr Misterin levy oli yksi jota en ostanut = oli ex:n itsensä hankkima nuoruudessaan, joten hänelle jäi. Osa levyistä joita jäi oli hänen isänsä kuolinpesästä (kuoli avioliittomme aikana, hänen testamentissa luki että kaikki tyttärelle). Ajattelin että pitäkööt muutaman ”omat” (ei testamentin levyjä) levynsä, vaikka osituksen mukaan nekin olisivat minulle kuuluneet. Nyt kun mintti versio vastaan tuli, kelpasi, periaatteessa en siis siitä olisi ikinä mitään maksanut.Ei nyt kuitenkaan kannata ottaa tähän welcome to real world:iin noin jyrkkää kantaa.Onhan kyseessä ihan hieno aikansa tuotos, jossa rumpukoneen sijaan on Mastelotto ja muutenkin ammattimiehet asialla. Levyn hittibiisit vain kärsivät ylisoitosta.

Hmmmm, saattoi siis tulla huti, mutta kestän sen kuin mies. Minulla on yksi sacd, joka soi myös tavallisessa cd-soittimessa, mutta siinä näköjään sanotaan, että sisältää myös cd-audion. Jos tuo boksi ei sisällä, niin ei maha mittään.@kuzma onko sinulla siis SACD-soitin?
Hmmmm, saattoi siis tulla huti, mutta kestän sen kuin mies. Minulla on yksi sacd, joka soi myös tavallisessa cd-soittimessa, mutta siinä näköjään sanotaan, että sisältää myös cd-audion. Jos tuo boksi ei sisällä, niin ei maha mittään.
