Vaihdetaan: Lundian levyhyllyn pystylevyjä matalampiin, myös myynti käy!

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja Hifikarsastaja
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä

Hifikarsastaja

Käyttäjä
Liittynyt
10.2.2011
Viestejä
646
Vaihdetaan neljä kappaletta hyväkuntoisia 38 senttimetriä korkeita, 29,5 cm syviä Lundian levyhyllyn jakolevyjä, pystylevyjä 33 * 29,5 cm:n kokoisiin eli hieman matalampiin. Voin myös myydä. Näissähän toteutuu yksi tykkää äidistä, toinen tyttärestä -ilmiö. Toiset ovat sitä mieltä, että pieni tila levyjen yläpuolella on hyvästä. Tulin itse ostaneeksi "vääriä", kun haluan noita matalampia, joita minulla muutkin ovat. Levyt sijaitsevat Pirkanmaalla.
 

Liitteet

  • Lundia_pystylevy.JPG
    Lundia_pystylevy.JPG
    91,3 KB · Katsottu: 92
Viimeksi muokattu:
Voishan nuo hyvällä sirkkelillä lyhentää ja tehdä leikkauspintaan samanlaisen uran.
Lopuksi kevyt hionta ja pölyt veks. Samalla tarvittaessa muutama varastoon.

Olen tehnyt vastaavia yli parikymmentä, kun hieman ohuemmasta vanerista + leikkuu ilman päätyjen uria oli paljon halvempaa, kun vastaavat Lundiassa. Lopuksi päätyihin urat ja tukiraudan taivutus mallin mukaiseksi. Täällä etelässä Lundian välitukia ja kaikkia osia on nykyään vaihtelevasti Kierrästyskeskuksissa, ulkoasu varastokuntoisista melkein kiitettäviin.
 
Täältä saisi askarreltavaa, tervetuloa. :) Itselläni ei ole työkaluja eikä osaamista, joten olen hankkinut huonekaluni kaupallisilta toimittajilta. Takkapuiden pilkkomiseen saattaisivat taitoni juuri ja juuri riittää, mutta kun ei ole takkaa, niin tämäkin on arvailua.
 
Vanerista tehty jakolevy oli ehdotus, ei mahdollisesti sisustuksesta vastaavan mieleen. :D
Minä vastaan täysin yksin kuunteluhuoneeni laitteista ja levyhyllyistä yms.
Matalampi mahdollisti yhden tason lisää, tilankäyttö ratkaisi.
 
Viimeksi muokattu:
Tila on rajallista, siksi käytän itsekin noita matalampia jakolevyjä. Se lie varmaa, ettei ainakaan minun ns. oma tekemä vaneriviritys menisi minkään sisustusvastaajan seulasta läpi.
 
Takaisin
Ylös