Onko kokemuksia Arcamin halvimmista fmj laitteista? Näyttäs olevan cd17 ja a18 integroitu 700e kipale. Kiinnostaisi kuulla myös uudesta a38 integroidusta kokemuksia, lähinnä vertailua vanhempaan a32:seen. Tuosta cd37 näyttäisi olevankin jo tarinaa.
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature currently requires accessing the site using the built-in Safari browser.
pasij sanoi:38:sista on riisuttu turhat äänensävy säätimet ja Riaa kortti veks.
On juu. Ite ainakin tykkään tästä 38:sistaMika K sanoi:Nuohan saattavat olla sitten jo ihan soppeleita pelejä, jos niistä on se tyypillinen Arcam-soundi viilattu poies![]()
Kyllä niissä tiettyjä samoja piirteitä on musiikin toistumisen osalta, mutta aika palojn eroavaisuuksiakin. Loppupeleissä tuo Arton kommentti kuvaa asiaa hyvin eli soittavat sitä musiikkia "hifistyneellä" tavallaan. Repii sitten siitä huumoriapasij sanoi:Eräs ulkomaan immeinen vertas soundia Naimiin.
Lienee lähellä jumalan pilkkaa moinen lausahdus >![]()
No tuohon en osaa sanoa mitään.Kun en oo eläissäni Naimeja kuullut.Mika K sanoi:Kyllä niissä tiettyjä samoja piirteitä on musiikin toistumisen osalta, mutta aika palojn eroavaisuuksiakin. Loppupeleissä tuo Arton kommentti kuvaa asiaa hyvin eli soittavat sitä musiikkia "hifistyneellä" tavallaan. Repii sitten siitä huumoria![]()
kre sanoi:Kuulemani ja lukemani perusteella Arcamin ja Naimin soundi-ihanne on kyllä niin kaukana toisistaan, kun se vain kahdella trankkuvehkeellä voi olla. Kumpi niistä on musiikin toistumisen kannalta ideaali, on makuasia.
rami sanoi:Kertokaa lisää Naim ja Arcam soundin eroavaisuuksista...